خواص زیتـون

 درآمریکا و اروپا توصیه پزشکان به بیماران قلبی مصرف روغن زیتون است . دانشمندان دریافته­ اند که روغن زیتون ضد پیری و ضد سرطان است. تحقیقاتی که ویلیام کندی انجام داده است نشان می­دهد افرادی که روغن زیتون را به طور مداوم مصرف می­کنند بیشتر عمر خواهندکرد. دانشمندان غذا درمانی مصرف روغن زیتون را به عنوان داروی بسیار مؤثری برای پیشگیری، حملات قلبی و حتی پس از وقوع اولین حمله برای جلوگیری از حملات بعدی توصیه می­ کنند.

زیتون گرم  است و پاک کننده معده می­باشد.

زیتون اشتهار آوراست و تحریک کنندۀ نیروی جنسی می­باشد.

مالیدن روغن زیتون برای معالجۀ شورۀ سر  به کار می­رود، و اگر هفته­ ای 1 یا 2 مرتبه روغن زیتون را برپوست سرماساژ دهند اثر شفا بخش در درمان شوره سر و ریزش مـو دارد  و همچنین چرب کردن موی سر با روغن زیتون کهنه علاوه  برجلوگیری از ریزش مـو مانع از سفید شدن مـو   می گردد.مخلوط مساوی روغن زیتون و گلیسیرین برای معالجه پوست دست و پای ترک خورده مفید است. روغن زیتـون در معالجه درد و تـورم مفاصل اثـر قطعی دارد. به ایـن منظـور بایـد روغن زیتـون را به صورت گرم  در محل مفاصل بمالند و با پارچه ا­ی نخی ببندند و این کار را یک یا دو مرتبه در روز انجام دهند تا بهبودی حاصل شود اگر روغن زیتون را برمفاصلی که حرکتش محدود شده بمالند و مداومت کنند. مفصل مزبور متحرک می­شود.برای رفع ترشحات بینی در هنگام گریپ و روان کردن اخلاط می توان 2 تا 3  قطره روغن زیتون را در بینی بچکانند تا اثر مطلوب ظاهر شود افرادی که عرق بدنشان بیش از حد معمول است برای جلوگیری از عرق کردن زیاد باید پس از شست شوی بدن روغن زیتون را بربدن بمالند و کمی صبرنموده سپس بشویند.

 

  خوردن 1 قاشق سوپخوری روغن زیتون خالی یا مخلوط با آب پرتقال یا لیمو ترش قبل از صبحانه بیماریهای کبدی و سنگ کلیه،  صفرا را  معالجه می­کند. و اثر شفا بخش دارد.  

خوردن روغن زیتون جهت بازکردن رنگهای تیره معجزه می کند.                چهارده قرن پیش خواص فوق را رسول خدا ( ص) بیان نمودند و اکنون شما ملاحظه کردید که چگونه پیشرفت علم در این سالها به خواص روغن زیتون دست یافته و انسان بر بخشی از اثرات این میوۀ بهشتی را که خداوند در قرآن به آن قسم خورده است نائل آمده است                                                                                                 

پیامبرخدا ( ص):روغن زیتون بخورید و خود را با آن چرب کنید زیرا در آن ، درمان هفتاد درد است.

/ 1 نظر / 50 بازدید
سعید از موفقیت

سلام دوست خوبم ... با پست " چند تا دوست داری " آپم ... بدو بیا که منتظرتم ...