محققان بیماری شبه ایدز را در آسیا کشف کردند

سلامت نیوز : تحقیقات نشان داده است که محققان بیماری جدیدی شبیه بیماری ایدز که برای نخستین مورد در سال 2004 کشف شده بود را در آسیا کشف کرده‌اند.

بر پایه گزارش منتشر شده در مجله پزشکی نیو انگلند نشان داده است که این بیماری تاکنون ناشناخته بوده و علائمی مشابه بیماری ایدز دارد.بر اساس تحقیقات انجام شده در تایلند و تایوان، بیماری به سیستم ایمنی بدن بیماران حمله می‌کند و بیش از همه در میان بزرگسالان آسیایی که حامل ویروس HIV نیستند، شایع شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ "سارا براون"، محقق موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در این باره گفت: این نقص ایمنی منجر به ناتوانی بیمار در مقابله با عفونتها می‌شود و عامل بروز این بیماری همانند ایدز ویروس نیست و تنها در میان بزرگسالان شایع می‌شود.

تحقیقات حاکی از آن است که این بیماری در رده سنی 50 سال شایع شده و در میان افراد یک خانواده دیده نشده است و به همین علت نظریه دخالت ژن‌ها در خصوص ابتلا به این بیماری رد می‌شود.بر اساس تحقیقات انجام شده توسط محققان، احتمالاً یک عامل ژنتیکی یا عامل محیطی در بروز این بیماری نقش دارند زیرا اکثر موارد مبتلا در آسیا گزارش شده است.

سارا براون گفت: شناسایی ابعاد این بیماری بسیار سخت بوده و 6 ماه طول کشیده است که 100 نفر از مبتلایان به این بیماری شناسایی شوند اما ما می‌دانیم تعداد این افراد بسیار بیشتر این تعداد است.وی افزود: اشتباه در تشخیص بیماری یکی از دلایل وجود آمار نادرست از تعداد بیماران است و برخی علائم بیماری با سل اشتباه گرفته می‌شود.سارا براون گفت: تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری هنوز مشخص نیست و تعدادی از بیماران شناسایی شده بر اثر ابتلا به عفونت‌های مزمن جان خود را از دست داده‌اند.



/ 0 نظر / 28 بازدید